O mnie

Za marką Gusta Jewellery stoi Agnieszka Jankowiak, która poprzez biżuteryjne formy łączy złotniczy kunszt z modą i sztuką. Autorka stara się kontynuować zanikającą sztukę złotniczą, dlatego w pracowni używa różnych technik. Niekiedy jest tylko projektantem, innym razem wykonawcą. Inspiruje ją natura, sztuka i codzienność. Jest bacznym obserwatorem mody i fanką przedmiotów z historią, dlatego w swojej twórczości tak chętnie łączy klasykę z nowoczesnością. Estetycznie podziwia Edwarda Hoppera, Jeana Arpa, Renée Gouin i Frédérica Foresta.

Ponadto Agnieszka zajmuje się wywiadami z polskimi złotnikami, które zebrano w książce Artyści Złotnicy. Rozmowy o polskiej biżuterii. Zatem w ramach Gusta Jewellery nie tylko tworzy małe biżuteryjne formy, ale też promuje wiedzę na temat polskiego złotnictwa.

Biżuterię ceni za trwałość, funkcję nośnika wspomnień i za to, że staje się pamiątka rodzinną, przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Biżuteria lubi mieć historię, a autorka chcę tworzyć nowe opowieści poprzez palnik i metal, przeciągając je przez walcarkę, tak by trafiła w godne ręce.     

Biżuterię prezentowała na wystawie zbiorowej „Moim Zdaniem” w Poznaniu, Legnicy i Gdańsku, oraz „Głos Kobiet"  i "AgatART. Siła kamienia" w Galerii YES. Jej praca „Plecak” znajduje się w prestiżowej kolekcji Marii Magdaleny Kwiatkiewicz. W 2019 i 2020 roku zaprojektowała biżuterię dla polskiej marki odzieżowej Miszkomaszko. O projektantce Gusta pisano w Magazynie Lśnienie, Kukbuk, Milk&Sun, Hygge, Vogue, Elle.  

Znajdziesz ją na Instagramie: 

służbowo @gustajewellery i prywatnie @takagusia

 

   

fot. Ewa Stróżyńska

fo

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl