Pielęgnacja biżuterii

Dbaj o swoją biżuterię. 

Mój nauczyciel złotnictwa zawsze powtarza, że „Biżuteria lubi odpoczywać od człowieka”, więc jeśli lubisz swoje biżuteryjne ozdoby, to daj im odetchnąć, a Twoje ciało również będzie Ci wdzięczne. Pamiętaj, aby zdejmować biżuterię do spania — zwłaszcza łańcuszki, kolczyki oraz bransoletki, które lubią zahaczyć się o poszewkę i wówczas można je uszkodzić. Nasze dłonie, również zasługują na odpoczynek w czasie snu, tym bardziej że w ciągu dnia puchną nam palce, a ciężar metalu nie pomaga im w regeneracji.

Kolejna rzecz to kosmetyki — biżuteria ich nie lubi, więc staraj się perfumować przed założeniem naszyjnika, a ręce kremuj po zdjęciu pierścionków. Dzięki takim zabiegom unikniesz ciemnienia biżuterii. Jeśli nosisz biżuterię oksydowaną albo pozłacaną, to również staraj się, aby nie miała ona kontaktu z wodą i wilgocią.

Każdy z nas ma własny sposób na przechowywanie biżuteryjnych dobroci, ale należy pamiętać, że ona lubi mieć własne miejsce i nie lubi towarzystwa innych metali. Zatem staraj się, aby biżuteria nie ocierała się o siebie, a do szkatułki wrzuć woreczek do wyciągania wilgoci, aby biżuteria nie straciła koloru — a co najważniejsze, nie pozwól jej za dużo leżeć, bo biżuteria najlepiej się miewa, kiedy jest użytkowana. Ostatnią rzeczą, o jakiej musisz pamiętać, to o profesjonalnym czyszczeniu biżuterii — i w tym pomogą Ci chusteczki do czyszczenia srebra oraz złota, które kupisz u jubilera a co jakiś czas, zanieś swoje zbiory do złotnika, który zadba o profesjonalny błysk. 

Powodzenia! 

 


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl